Wie de eetkamers in Riederborgh binnenloopt, ziet het meteen: de stoelen en tafels hebben een frisse, nieuwe uitstraling. Dankzij een bijdrage van Vrienden van Riederborgh kon het eetkamermeubilair in het hele huis worden opgeknapt. Alle 157 stoelen en ongeveer 50 tafels kunnen er weer jarenlang tegenaan.
Het meubilair was sinds 2008 in gebruik. Na achttien jaar was het toe aan een opknapbeurt. Toch was vervangen door nieuw meubilair niet nodig. De kwaliteit van de tafels en stoelen was nog goed. Daarom is gekozen voor een duurzame oplossing: het bestaande meubilair is volledig gereviseerd.
Onder het label Life2 bracht Vision Furniture de meubels weer terug in nieuwstaat. Met een vernieuwde uitstraling die past bij deze tijd, maar met behoud van de vertrouwde kwaliteit.
Duurzaam én sociaal
Door het bestaande meubilair een tweede leven te geven, zijn grondstoffen bespaard en hoefden goede materialen niet verloren te gaan. Maar het project heeft ook een sociale kant. De revisiewerkzaamheden worden uitgevoerd door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Zo doen zij waardevolle werkervaring op. Dankzij de financiële steun van Vrienden van Riederborgh kon het project direct voor het hele huis worden uitgevoerd. Vanuit de reguliere middelen was dat niet mogelijk geweest.
Een frisse en vertrouwde plek
Bewoners, bezoekers en medewerkers reageren enthousiast op het resultaat. De vernieuwde tafels en stoelen zorgen voor een frisse en verzorgde uitstraling en dragen bij aan een prettige, huiselijke sfeer.
"Dit project draagt positief bij aan de huiselijke sfeer in Riederborgh en aan de leefomgeving van bewoners."
Vrienden van Riederborgh zet zich in voor projecten die het dagelijks leven van bewoners nét wat aangenamer maken. Dit project is daar een mooi voorbeeld van: een bijdrage die niet alleen duurzaam en sociaal verschil maakt, maar ook iedere dag zichtbaar is in de woon- en leefomgeving van bewoners.